poniedziałek, 4 listopada 2013

Federico Moccia "Trzy metry nad niebem"

Federico Moccia - włoski pisarz i scenarzysta filmowy, "Trzy metry na niebem" jest jego pierwsza powieścią. Co sprawiło, że taka niepozorna książka odniosła taki sukces i w dosyć niedługim czasie powstała jej ekranizacja ?
 
Babi jest dziewczyną z dobrego domu. Chodzi do prywatnej szkoły, jest wzorową uczennicą i stara się jak najlepiej spełniać obowiązki córki. Jej rodzice są bardzo wymagający i dbają o dobrą opinię wśród znajomych.

" Jeden papieros na kilku i głowy pełne marzeń. "

Step to wulgarny chłopak mieszkający ze starszym, jego zdaniem nudnym bratem. Jeździ na motorze, chodzi na imprezy i nie przestrzega żadnych reguł. Często wdaje się w bójki i dzięki swojej sile dostaje to czego chce.

Poznają się przypadkiem i na początku nic nie wskazuje na to, że połączy ich tak silne uczucie.

Moim zdaniem książka w bardzo niebanalny sposób opisuje zderzenie się dwóch całkowicie różnych światów. Wyższe sfery, że tak to nazwę, spotykają się z rzeczywistością nielegalnych wyścigów i wulgaryzmu. Jest to trudne dla obydwu stron, i zarówno Babi, jak i Step przez to bardzo się zmieniają. W dodatku świetna historia ich przyjaciół - Palliny i Paola. Moim zdaniem muszę jeszcze dodać, że autor świetnie opisuje klimat Włoch. Wiecie, wszędzie skutery, romantyczne miejsca itd.

Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to czas narracji. Wszystko jest napisane w czasie teraźniejszym, co osobiście bardzo mnie rani, ale to tylko moje wymysły ;) Reszta jest w porządku.

Love story, które zawładnęło sercami milionów nastolatek na całym świecie, podbiło również moje. W końcu chyba każdy przyzna, że jest to poruszająca historia, a po skończeniu czytania pozostaje w pamięci jeszcze na długo. Niedługo biorę się za drugą część, a Wasm polecam "Trzy metry nad niebem" ;)

~ Jane ~

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę pozostaw jakiś komentarz, będzie mi bardzo miło :)
Chętnie się odwdzięczę ;3