sobota, 23 lipca 2016

Liebster Blog Award

Dawno nie bawilam się w tego typu nominacje, ale dziś postanowiłam odpowiedzieć na nominację od Rosie Dunne z bloga recenzentka-książek.blogspot.com. 
Jest to tag, który przyznaje się blogom, które mają mniejsza liczbę obserwatorów, co pomaga w ich rozpowszechnieniu. Musimy odpowiedzieć na 11 pytań, a następnie sami zadajemy 11 kolejnych i informujemy o tym nominowanych blogger'ów.

Zapraszam :)


1. Jakiego bohatera literackiego najchętniej zabrałbyś/zabrałabyś ze sobą na wakacje, jakie by to było miejsce i dlaczego akurat jego. 
Hmm, kogoś przystojnego na pewno haha, a przy okazji mającego cos do powiedzenia.
Ooo, już wiem. Gale z "Igrzysk Śmierci". Przystojny, odważny, mogłabym z nim porozmawiać o wszystkim. Myślę, że dobrze spędziłabym z nim czas w górach lub nad dzikim jeziorem ;D2. Wolisz czytać w nocy czy w dzień?
Zdecydowanie w dzień. Jestem osoba, która gdy tylko weżmie książkę do łóżka to zasypia. Wieczorne czytanie zwykle kończy się po uplywie ok 30 min :D

3. Czy miałeś/aś kiedyś ochotę napisać własną książkę? Jeśli tak, to czego by ona dotyczyła?
Miałam i nadal mam. Książka przedstawiałaby moją historię. Stawianie czoła przeciwnościom losu i dążenia do swoich celów i marzeń. Może pomogłoby to paru osobom wziąć się w garść i zawalczyc o siebie :)
\
4. Czy jest jakaś książka, do której chciałabyś/aś się przenieść na kilka dni? Dlaczego tam?
Harry Potter. Od zawsze i na zawsze kocham Hogwart. Dalabym wiele, żeby móc się tam zanleżć.
Slyszałam o rekonstrukcji Hogwartu na Florydzie, jeśli finanse pozwolą to kiedyś się tam wybiorę. :)

5. Jaki bohater literacki najbardziej Ci imponuje, a jaki najbardziej Cię irytuje. Uzasadnij.

Zacznę od tego, którego nie znosiłam - Bella z Sagi Zmierzch. Dziewczyna bez wyrazu, anemiczna
wręcz. Od zawsze wydawała mi się po prostu nudna i mimo tego, że już dawno serii ni czytałam, to Bella od razu przyszła mi na myśl.
Kto mi imponuje? Tu już ciężej. Jest kilku takich bohaterów, moze kilkanastu. Po pierwsze ukochany Harry Potter, a kolejną bohaterka która przyszła mi na myśł jest Liesel ze "Złodziejki książek". Bagaż trudnych doświadczeń, z którymi dziewczynka musiała się zmiezyć nie "przygniótł" jej. Zdecydowanie moja idolka.


6. Co lubisz robić w wolnym czasie, oprócz czytania książek?
Siłownia, lubię sobie podzwigać, bardzo mnie to odstresowuje i pomaga wyładować złe emocje.
Nie jestem jakąs profesjonalistką, popelniam sporo błedów, ale uczę się ;D

7. Wolisz najpierw przeczytać książkę, a dopiero później zobaczyć jej ekranizację czy na odwrót?
Bez różnicy. Jedno i drugie zawiera fabułę główną, czasem bardzo roóżnią si szczegółami i wątkami pobocznymi. Lubie porównywać filmy z książkami.

8. Z jaką postacią literacką się utożsamiasz?
Trudne pytanie. W wielu postaciach odnajduje swoje cechy, ale nie znalazłam jeszcze postaci, która odwzorowywałaby do końca mój (w sumie ciężki) charakter.

9. Jakie jest Twoje motto życiowe? Lub ulubiona sentencja?

"Sukces to szczęście, to życie w sposób w jaki naprawdę chcesz żyć. To życie na twoich warunkach." ~ Tavi Castro10. Wolisz wypożyczać książki w bibliotece czy kupować nowe? Czy uważasz, że kolekcjonowanie książek to dobry pomysł? 
Wolę wypożyczać książki, nie starczyłoby miejsca na wszystkie w moim domu. Poza tym nie widzę sensu w trzymaniu książek na pólkach, ale jeśli ktoś lubi to to nie mam nic przeciwko :)

11. Lektura szkolna, której szczególnie nie znosiłeś/aś? Dlaczego? 

Nad niemem. Wg mnie nudne do granic możliwości, nic sie nie dzieje w tej ksiażce, a chyba nie jestem z tych, którzy potrafia zachwycac sie dłuuugimi opisami przyrody ;p

1 komentarz:

  1. Hej! Tak czytam czytam te Twoje odpowiedzi nagle pomyslalam sobie że te pytania brzmia całkowicie jak te, które sama zadawalam i przypomniało mi się że Ciebie nominowalam haha :) Gale z ''Igrzysk Smierci'' mmm przystojniak, mimo że nie znam go, bo nie czytałam książki, ale zabrałabym go mimo wszystko :D ''Nad Niemnem'' - o matko to musiało być az tak nudne, ze nawet nie zapmietalam tego , a czytałam wszystkie lektury haha.
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie na nowa recenzje:)
    (recenzenta-ksiazek.blogspot.com)

    OdpowiedzUsuń

Proszę pozostaw jakiś komentarz, będzie mi bardzo miło :)
Chętnie się odwdzięczę ;3